Etkinlik-Eğitim İlanları

Kodla Dönüştürelim | Kodluyoruz DerneğiSon Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2021


Kodluyoruz, amacı yazılım alanına ilgisi olan gençlere ihtiyaçları olan eğitim ve desteği sağlayarak bu alandaki yetenek açığını kapatmak olan bir sosyal girişim. Kodluyoruz olarak, Microsoft işbirliği ile 2021 yılında “Kodla Dönüştürelim” projesini başlattık. Projedeki amacımız yazılım sektöründe kariyer sahibi olmak isteyen gençlere işe yerleşim odaklı, topluluk ve mentor destekli, ücretsiz ve tamamen Türkçe bir eğitim sağlamak.

Amacımız Türkiye’nin her bölgesinden, yazılıma gönül vermiş gençlere ulaşabilmek ve kariyer yollarında onlara destek olmak.

“Kodla Dönüştürelim” Nasıl İşler?

“Kodla Dönüştürelim” projesinde eğitimlerimizde Patika.dev üzerindeki işe yerleşim odaklı online içerikleri kullanıyoruz.

(Her gün genişleyen içerik listesine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.patika.dev/)

Projemizde katılımcılarımızı 11.000 kişiden fazla üyesi olan Kodluyoruz toplulukları ve mentorlerimiz ile destekliyoruz. Böylece online eğitimlerde büyük sorun olan öğrencinin tek başına öğrenmesi ve zorlandığı noktada eğitimin yavaşlaması ya da durmasının da önüne geçiyoruz. Bunun yanısıra eğitimlerin tamamlanması ardından öğrencilerin CV’leri işverenler ile paylaşılan havuza girerek işe ya da staja giriş olasılıkları da artıyor.


Proje ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için: https://www.kodluyoruz.org/kodla-donusturelim