Etkinlik-Eğitim İlanları

L’Oréal Türkiye – StandUP! – Sokak Tacizine Karşı Dur | L’Oréal TürkiyeSon Başvuru Tarihi: 9 Temmuz 2021


İkonik sloganımız “Çünkü biz buna değeriz” nesiller boyunca kadınlara kendi özdeğerlerini hatırlattı ve hayallerine ulaşmaları için onlara güç verdi. Markamızın değerleri doğrultusunda bugün de hep olduğu gibi kadınların önündeki engelleri yıkmaya dair kararlılığımızı sürdürüyoruz.

Sokak Tacizi, kadınların günlük hayatlarında sıklıkla karşılaştıkları ve onların özgüvenlerini zedeleyen önemli bir problem. IPSOS verilerine göre kadınların 78%i sokakta tacize uğramış olduğunu, sadece 25%i bu esnada birilerinin yardım ettiğini ve 79%u ise birilerinin yardım etmiş olmasını dilediğini söylüyor. Biz de tam bu noktada, L’Oreal Paris markamızla global sivil toplum örgütü Hollaback! ile sokak tacizine son vermek için uygulanabilecek 5 ana aksiyondan oluşan “5D Modelini” geliştirdik. Projenin amacı olabildiğince fazla insana ulaşarak 5D modelinin eğitimini vermek ve sokak tacizine karsı nasıl durulabilecegi konusunda toplumu bilinclendirmek. Türkiye’de ekte detaylarını görebileceğiniz ‘StandUp – Sokak Tacizine Karşı Dur’ eğitimlerini Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile birlikte vereceğiz.

Değerli akademisyenlerimizden ve öğrenci arkadaşlarımızdan katılmak isteyen herkesi bu eğitimlere dahil ederek, tüm Türkiye’de birlikte bu mücadelenin bir parçası olmak ve kadınların yollarında özgürce yürümeleri için onlara güven ve güç vermek istiyoruz. Heyecanımızı bizimle birlikte paylaşan ve sokak tacizine KARŞI DURACAK herkese şimdiden çok teşekkür ediyoruz.