-A A +A

Danışmanlık

Mezunumuzun alabileceği danışmanlık hizmeti

Hazırlamış olduğunuz özgeçmişinizi gözden geçirmek istiyorsanız, kariyer danışmanımızdan randevu alabilir veya kısa bir görüşme için ofisimize gelebilirsiniz.

Araştırmalar, mülakat için önceden yapılan hazırlıkların gerçek görüşme esnasındaki performansı arttırdığını göstermektedir. Mülakatlara hazırlanmak için kariyer danışmanı randevusu alabilirsiniz. Kariyer danışmanıyla yapacağınız prova mülakat 30-45 dakikalık bir görüşmedir. Bu görüşme sırasında kariyer danışmanı size özgeçmişiniz, kişisel özellikleriniz, iş beklentileriniz, eğitim geçmişiniz, projeleriniz ve yetkinlikleriniz hakkında gerçek bir görüşme sırasında karşınıza çıkma olasılığı yüksek soruları yöneltir ve gerçek bir görüşmedeymiş gibi bu soruları yanıtlamanız beklenir. Oturumun ardından, kariyer danışmanı size cevaplarınız, kullandığınız dil ve beden dili ile ilgili olarak performansınızı iyileştirmeye yönelik yapıcı geri bildirimlerde bulunur. Kariyer danışmanından prova mülakat randevusu almak için lütfen tıklayın.

Mezunumuzun verebileceği danışmanlık

Değerli Mezunumuz,

Siz de dilerseniz bir ODTÜ öğrencisinin danışmanı olabilirsiniz. Sizleri öğrencilerimizle buluşturmak için bir veritabanı oluşturuyoruz. Altı ay içerisinde uygulamaya geçirmeyi planladığımız mezun – öğrenci danışmanlığı programı aracılığıyla tecrübelerinizi bir ODTÜ öğrencisiyle paylaşmak için mezun@metu.edu.tr adresinden profesyonel hayatınızı bizimle paylaşabilir ve sizi öğrencilerimizle bir araya getirmemizi sağlayabilirsiniz.